W dniach 21-26 października 2019 r.  odbyła się VII edycja Tygodnia Konstytucyjnego,  organizowana przez Stowarzyszenie im. Prof. Zbigniewa Hołdy.

W ramach tego wydarzenia prawnicy – adwokaci, radcowie prawni, sędziowie, prokuratorzy, notariusze, komornicy, pracownicy organizacji pozarządowych, pracownicy naukowi, a także aplikanci i studenci prawa – przeprowadzili lekcje dotyczące znaczenia Konstytucji w życiu obywateli w szkołach w całej Polsce.

Tegoroczna edycja poświęcona była zagadnieniu wolności słowa oraz znaczeniu i zagrożeniach związanych z tzw. mową nienawiści.

VII edycja Tygodnia Konstytucyjnego okazała się rekordowa. W przedsięwzięciu udział wzięło 450 szkół i 750 prawników z całej Polski. W zajęciach na temat Konstytucji, wolności słowa i mowy nienawiści uczestniczyło blisko 32 000 uczniów.

Kancelaria Budnik Posnow i Partnerzy od lat współpracuje z Stowarzyszeniem im. Prof. Zbigniewa Hołdy poprzez zaangażowanie w prowadzenie wykładów i warsztatów dla uczniów w ramach Tygodnia Konstytucyjnego. W VII edycji Tygodnia Konstytucyjnego, jako przedstawiciele Kancelarii, udział wzięli adw. Krzysztof Budnik, adw. Michał Skorupka, adw. Anna Mitoraj, a także aplikant adwokacki Izabela Antkowiak, aplikant radcowski Michał Kołsut oraz aplikant radcowski Barbara Mikłaszewicz.

Mamy nadzieję, że dzięki przeprowadzonym zajęciom prawo nie jest już tak obce i niezrozumiałe dla młodzieży. Serdecznie dziękujemy za zaangażowanie szkół i aktywne uczestnictwo wszystkich uczniów. Do zobaczenia w kolejnej edycji!

Więcej informacji o VII edycji Tygodnia Konstytucyjnego można znaleźć pod linkiem: https://oko.press/rekordowy-tydzien-konstytucyjny-ponad-30-tys-uczniow-wzielo-udzial-w-zajeciach-o-prawie-i-konstytucji/

autor: aplikant radcowski Barbara Mikłaszewicz